Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Vps sunucu nedir, faydaları nelerdir?
Konuyu Başlatan: delaporta444, Görüntülenme: 44, Yanıtlar: 0

Konuyu Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
#1
Virtual Private Server (Sanal özel sunucu) anlamına gelir. Bir sunucu birbirinden bağımsız birden fazla sanal sunucu olarak kullanmaya imkan tanır. Vps sunucular aynı sunucuda olduğu halde birbirinden bağımsız olarak çalışmasına olanak sağlar. Paylaşılan sunuculara erişim kısıtlanmıştır. Her sanal sunucu kendi işletim sistemi, kontrol paneli ve kendine ait kapasiteleri mevcuttur.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Vps sunucu faydaları nelerdir ?

Performans: Klasik web hostinglerde, sunucudaki bir web sitesi büyük miktarda sunucu kaynaklarını tüketebilir. Bu yüzden siteniz yavaşlayabilir, ya da tamam kapanmasına neden olabilir. Vps sunucularında bu engellenmiştir. Çünkü her vps sunucusu ayrı bir sunucu gibi çalışır. Diğer sunuculardan etkilenmez.

Özelleştirme: Her Vps gereksinimleri ne olursa olsun, teknik özelliklerin tamamını özelleştirebilirsiniz. Kontrol paneli kullanarak, ne kadar bellek ihtiyacınız var, ne kadar sabit disk boyutuna ihtiyacınız varsa ayarlayabilir ve istediğiniz uygulamaları yükleyebilirsiniz.

Ölçeklenebilirlik: Sanal özel sunucular büyümeye uyumludur, klasik web hostingler de büyümek zordur.

Kontrol: Klasik web hosting sunucuları son kullanıcılara sadece web hosting işlemlerleri yapabildiği bir kontrol seviyesi sunmaktadır. Bir vps sunucu ile her şeyi sorumluluğu, sunucu sahiplerine verilmiştir:

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

* Root erişim.

* Yazılım yüklemek veya kaldırmak

* Konfigürasyon dosyaları üzerinde tam kontrol.

Bağımsızlık: Paylaşılan web hosting hesaplarıyla IP adresi veya dosya erişimi eklemek için servis sağlayıcı üzerine gitmek gerekir. Vps ile bunları yapmanıza gerek yoktur. Her VPS sunucu ile sanal bir bölümü, gerçek bir sunucu gibi sistem yöneticisi tarafından kontrol edilebilir anlamına gelir ve gerektiğinde IP adresleri eklemek veya sunucu yeniden başlatabilirsiniz.

Maliyet: Maliyet söz konusu olduğunda, Vps sunucular, büyük paylaşım yapan hosting hesaplarıyla aynı ücrettir ve dedicated sunucudan biraz daha pahalıdır.

Güvenlik: Vps bütün kontrol sizdedir, artık sunucu üzerinde başka bir kullanıcı, ya da müşterinin ne yapacağından endişelenmenize gerek yoktur. Çünkü sunucu size ait ve dosya erişimini sadece siz yapabilirsiniz.

Vps sunucular, paylaşılan web hosting ve dedicated sunucular arasında mükemmel bir geçiştir. Kendiniz gerçek bir sunucu yönetme fikrine hazır iseniz, birçok web hosting firması tam olarak yönetilen Vps sunucu hizmeti sunmaktadır.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
WWW  
Alıntı
  
[ Etiketler: sunucu | nedir | faydalari | nelerdir? ]


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  knight online 22xx sunucu delaporta444 0 14 03-09-2019, Saat: 17:54
Son Yorum: delaporta444
  Sunucu Lokasyonu Hosting İçin Önemli Midir? delaporta444 0 159 05-06-2019, Saat: 13:09
Son Yorum: delaporta444
  Sunucu Lokasyonu Hosting İçin Önemli Midir? delaporta444 0 146 05-06-2019, Saat: 12:54
Son Yorum: delaporta444
  E-Ticaret Hosting Nedir? delaporta444 0 51 28-05-2019, Saat: 13:26
Son Yorum: delaporta444
  Windows Hosting ve Linux Hosting Arasındaki Farklar Nelerdir delaporta444 0 47 28-05-2019, Saat: 13:20
Son Yorum: delaporta444

Hızlı Menü: