Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kapalı Burun Estetiği
Konuyu Başlatan: temel, Görüntülenme: 131, Yanıtlar: 0

Konuyu Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
#1
Kırmadan Burun Estetiği İle Ağrısız Olarak Burun Kusurlarınızı Giderin!

Buruna yeniden şekil vermek ve görünümünü iyileştirmek için yapılan kapalı burun estetiği ameliyatı, yaşam kalitesini etkileyen şekil bozukluğu ve işlevsel sorunları gidermekte, hastanın rahat nefes almasını sağlayarak estetik bir buruna sahip olmasını mümkün kılmaktadır.

Kapalı Burun Estetiği ile Hangi Sorunlar Giderilebilir?

Yüz ifadesi ile orantısız bir burun şekli, yüz güzelliğini gölgeleyen bir durumdur. Kapalı burun estetiği ile yüze orantılı bir şekle getirilen burun yüz güzelliğini ortaya çıkarır. Burun estetiğinde sadece burun küçültme, şekillendirme ya da burun kemiği düzeltme işlemi yapılmamakta, aynı zamanda burun büyütme operasyonu da yapılmaktadır. Yüz bölgesinde orantısız bir şekilde küçük duran burun, estetik operasyonla büyütebilir.

Burun ucu düşüklüğü, burun deliklerinin büyük olması, burun eğriliği ve daha birçok estetik ve fonksiyonel sorunlar Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. olarak kliniğimizde uzmanlarımız tarafından yapılan operasyonlar sonucu giderilmektedir. Tıp dilinde rinoplasti olarak tanımlanan burun estetiği ameliyatı, doğuştan burun kemiği ve kıkırdak eğriliğinde, burun ucu düşmesinde, burun deliği büyüklüğünde, travma, kaza veya burun eti nedeni ile nefes alma sorunlarında son derece başarılı sonuçların elde edildiği operasyonlardır.

Burun kemik ve kıkırdak şeklinin düzeltilmesinde kapalı burun estetiği ile kırmadan burun ameliyatı yapılmakta ve yüze ifadesine en çok yakışan doğal bir burun şekli elde edilmektedir. Burun ucu inceltme, sivriltme, kaldırma veya indirme, kalınlaştırma, burun sırtı dolgunlaştırma gibi burun estetiği sonrası burun ideal şeklini alır.

Kapalı Burun Estetiği Öncesi Neler Yapılmalıdır?

Kapalı burun estetiği öncesi muayeneden geçen hastaya ameliyat sonrası burun şeklinin ne olacağı bilgisayar ortamında gösterilir. Burun deliklerinin ve burun ucunun karşıdan ve yandan görünümü, burun kemiğinin şekli gözler önüne serilir. Operasyona karar verilmeden önce doktor hastadan ameliyata engel bir sağlık sorunu bulunmadığına dair rapor ister. Gribal durumlar ameliyata engel bir durum olup, nezle, grip veya soğuk algınlığı gibi rahatsızlıkların geçmesi beklenmelidir.

Ameliyatta önce kan sulandırıcı ilaçların alımı kesilmelidir. Aspirin gibi kan sulandırıcılar kanama riskine neden olduğundan kan sulandırıcı ilaç ve bitki çaylarının alımı durdurulur. En az 10 gün önce aspirin alımı kesilmelidir. Sigara yaraların iyileşmesini geciktirdiğinden kesinlikle ameliyat öncesi bırakılmalı, ameliyata girerken makyajsız olunmalıdır. Saç spreyi veya jöle gibi kozmetik ürünlerin ameliyata girerken kullanımı doğru değildir.

Kapalı burun estetiği hijyenik ameliyathane ortamında yapılmalı ve tecrübeli uzmanlar tarafından uygulanmalıdır. Nefes almakla ilgili sıkıntınız var, burun şekliniz hoşunuza gitmiyor veya burun ucu, burun deliği ile ilgili estetik sıkıntılar yaşıyorsanız sizleri kliniğimize bekliyor, yaptıracağınız kapalı burun estetiği ile daha güzel ve yüzünüze daha çok yakışan bir burun şekline kavuşmanızı sağlıyoruz.

Kapalı Burun Estetiği Sonrası Süreç Nasıldır?

Burun deliklerinin iç kısmından açılan kesilerle yapılan kapalı burun estetiği ameliyatında ameliyat izi görünmemekte ve hasta çok daha çabuk toparlanmaktadır. Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. Ameliyat sonrası doktorun tavsiyelerine uyulmalı, en az iki gün dik yastıkta yatılarak ödem oluşumu engellenmelidir. İyileşme döneminde burunu sarsacak aktivitelerden uzak durulmalı, dişler bile yumuşak şekilde fırçalanarak burun sarsıntısı yaratılmamalıdır.

Burnu zorlayıcı eğilip doğrulmalar, efor gerektiren aktiviteler iyileşme döneminde sakıncalıdır. Yüze herhangi bir darbe alınmaması adında topla oynanan sporlardan iyileşene dek uzak durulmalıdır. UV ışınlarına karşı buruna güneş koruyucu krem kullanılması 3 ay boyunca önemlidir. 4-5 hafta denize veya havuza girilmemesi tavsiye edilir. Sigara ve alkol iyileşme sürecini geciktireceğinden kullanılmamalıdır. Burun temizliği nazikçe yapılmalı, şiddetli temizlikten uzak durulmalıdır.

Yumuşak gıdalar tüketilmeli, zorlayıcı bir çiğneme fonksiyonu ile yüz ve burun bölgesi aşırı hareket ettirilmemelidir. Mimiklere dikkat edilmeli, olası takılmalara karşı önden düğmeli giysiler giyilmelidir. Kapalı burun estetiği sonrası hasta hemen normal yaşamına dönse de, iyileşmenin gecikmemesi için uyarılar mutlaka dikkate alınmalıdır. Hasta 6-8 saat içinde evine gönderilir ve iyileşmenin hızlanması ilaç gerçekleşmez. Uzun bir süreç olan iyileşme sürecinde hasta gerekli özeni göstermelidir.

Kapalı Burun Estetiği Ağrılı Bir İşlem midir?

Kapalı burun estetiği, operasyon sırasında ağrı hissedilmeyen operasyondan sonra ise yine fazla ağrı ve acı hissedilmeyen bir estetik uygulamadır. Ameliyat sonrası kişiden kişiye değişen hafif bulantı ve kusama olabilir. Bu gibi durumlarda ilaç takviyesi yapılır.

Burundan hafif kanlı bir sızıntı gelmesi ilk 2 gün normaldir. Bu nedenle 2 gün dinleme hastalara iyi gelmektedir. 1,5-3 saat süren operasyon sonrası ağrılı değildir ve tamponlar hastayı rahatsız etmez. Verilen ağrı kesici ve antibiyotiklerle operasyon sonrası iyileşme dönemi rahat geçer. İlk 3 gün kitap okuma TV seyretme gibi aktiviteler yapılabilir.

Oluşan ödem ve şişlikler soğuk hidroterapi uygulaması ile rahatlatılır. 5-7 günde kaybolur. Morluk oluşumu nadir olarak görülür. 10 gün sonra ilk kontroller yapılmakta olup hasta bir haftada normal yaşamına döner. Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. için kliniğimize başvurabilir, sizlere özel fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kapalı Burun Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıl Olacak?

Kapalı burun estetiği ağrısız ve izsiz bir operasyon olarak iyileşme süreci rahat geçen bir ameliyattır. Burun kemiği düzeltme ve Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. aynı hassasiyetle geçirilmesi gereken dönemlerdir. Ameliyat sonrası doktorun önerileri dikkate alınmalı ve iyileşene dek burun darbelerden korunmalıdır. 3-5 günde geçen şişlikler için buz kompresi yapmak faydalıdır. Unutulmaması gereken her bireye göre iyileşme sürecinin değişkenlik gösterdiğidir.

Oldukça merak edilen fiyatlar için burun estetiği fiyatları kadınlar kulübü yorumları bu ameliyatı olmayı düşünenlere fikir verebilmektedir. Burun estetiği fiyatları ekşi yorumlarına da göz atabilir, size özel fiyat teklifi almak için kliniğimize gelerek muayene olabilirsiniz. Kişiye, doktora ve kliniğe göre değişen fiyatlar ilde ile de değişkenlik gösterir.

Burun estetiği ameliyatı sonrası ilk gün çok önemlidir. Burun üzerindeki plastik atel doktor çıkarmadığı sürece çıkartılmamalıdır. Burunun yeni şekli almasında atel çok önemlidir. Tampon ise istenildiği zaman değiştirilebilir. Fakat atel yerinden çıkartılmamalıdır. Uykuda ve dinlenme dönemlerinde dikkat edilmeli, sırt üstü yüksek yastıkta yatılmalıdır. Anestezinin yarattığı halsizlik ve yorgunluk geçicidir.

Burundan pembemsi bir sızıntının gelmesi normaldir. Sürekli kırmızı kan gelirse doktora haber verilmeli, iki gün içinde geçmeyen kanamalar ciddiye alınmalıdır. Burundaki tamponlar nefes almada sıkıntı yaratsa da ağızdan nefes almaya devam edilerek tamponlara dokunulmamalı, doktorun verdiği ilaçlar düzenli olarak alınmalıdır.
 
Alıntı
  
[ Etiketler: kapali | burun | estetigi ]


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Plexr Göz Estetiği grisiyah 0 42 07-09-2018, Saat: 11:36
Son Yorum: grisiyah
  Bursa Burun Estetiği BazKriz 0 135 16-09-2017, Saat: 02:03
Son Yorum: BazKriz
  Burun Estetiği Ameliyatı BazKriz 0 114 25-08-2017, Saat: 16:04
Son Yorum: BazKriz
  Güvenle Yapılan Burun Estetiği Ve Göğüs Büyütme BazKriz 0 135 24-08-2017, Saat: 02:17
Son Yorum: BazKriz
  Estetik Cerrahide İki Örnek: Genital Bölge Estetiği Ve Yüz Gerdirme prseo 0 162 21-08-2017, Saat: 00:09
Son Yorum: prseo

Hızlı Menü: