Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

isimtescil nameserver oluşturma resimli anlatım
Konuyu Başlatan: root, Görüntülenme: 743, Yanıtlar: 0

Konuyu Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
#1
Merhabalar webmaster arkadaşlar, bu yazımda Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.simtescil.com da nameserver atamasını anlatacağım. Bildiğiniz üzere türkiyenin en çok domain kaydeden firması isimtescil.com a rabet oldukça yüksek. Bu nedenle isimtescil.com dan domain kaydetmiş ve nameserver atamasında bilgi eksiği olan arkadaşlar Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.çin bu yazı oldukça yararlı olacak ve tecrübe kazanacaklardır.isimtescil.com da nameserver atamasını yapabilmeniz için isimtescil.com üzerinden kaydettiğiniz bir domaininiz olmak zorunda. Domain yok ise zaten nameserver atamanın bir mantığı da yoktur. Nameserver hizmetleri bağlı bulundukları bir domain ile çalışırlar. ön ek olarak gelenekselleşmiş olan NS takısını alırlar. N ve S harfleri Name Server anlamına gelen kısaltılmış harflerdir. Ben anlatımda ns1.domain.com şeklinde gösterdim. Siz istediğiniz şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Sizin kişisel tercihleriniz doğrultusunda şekillenecek bir durumdur.
Nameserver nasıl oluşturulur?
isimtescil.com a üye girişi yaptığınızda sağ üst kısımda yer alan menüde, mouse imlecLinki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.nizi ” Kontrol Panelim ” yazılı kısma getirirseniz otomatik olarak bir menü belirecektir. Menünün resimli hali aşağıdaki gibidir. O açılır menüden, ” Domainlerim ” seçeneğine tıklıyorsunuz.

zA0GrO.pngDomainlerim kısmına tıkladıktan hemen sonra karşınıza yenLinki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. bir sayfa açılacaktır. Bu sayfada sizin kaydetmiş olduğunuz domainler listelenecektir. Listelenen domainler arasından nameserver oluşturmak istediğiniz domaini buluyorsunuz. Ve sağ kısımda o domain satırına ait olan ” Detaylı Yönetim ” linkine tıklıyorsunuz. Aşağıdaki resimde işaretli olarak gösterilmiştir.

j5yqV9.png


Açılan bu sayfada, “Detaylı Yönetim”  sekmesine tıkladınız ve karşınıza detaylı oalrak yönetmeye çalıştığınız domainin hizmet menüsü açıldı. Artık bu sayfada detaylı yönetimine girdiğiniz domain için özel nameserver ataması yapabilirsiniz. Bunun için , açılan sayfada  3 .cü seçenekte yer alan “Alt Name Server (alt isim sunucu) Oluşturmak istiyorum” seçeneğine tıklıyorsunuz. Aşağıdaki resimde detaylı olarak gösterilmiştir.


n7ObMR.png


3 numaralı seçeneği seçtiniz ve karşınıza nameserver ataması için isimlendireceğimiz nameserver ön eki bilgisi ve IP adresi girmenize yarayan menü gelecektir. Bu menüde ben ns1 olarak ön ek tanımladım. Esasında bu bir gelenek haline gelmiştir. Sizinde o şekilde atamanızı tavsiye ederim. Aşağıdaki resimde detaylı olarak gösterilmiştir.


BMLO2D.png


Resimde yer alan 111.111.111.111 numaralı kısım IP adresidir. Siz buraya nameserver adresinizi kullanacak olan domaLinki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.nin bağlı bulunduğu sunucunun IP numarasını gLinki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.receksiniz. Atıyorum xyz.com domaini sizin ns1.domain.com adlı nameserver adresini kullanıyor ve bağlı bulunduğu sunucu IP numarası 222.222.222.222 olarak kayıtlı. O zaman siz ns1.domain.com olarak nameserver ataması yapacaksınız ve IP numarasını 222.222.222.222 olarak gLinki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.receksiniz. İşlemi tamamladıktan sonra aşağıdaki resimde gösterildiği gibi bir uyarı alacaksınız.  “Alt İsim Sunucu İşlem Başarılı ” şeklinde bir uyarı aldıysanız nameserver adresinizi başarılı bLinki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.r şekilde kaydetmişsiniz demektir.


d5OLbr.png
 
Alıntı
  
[ Etiketler: isimtescil | nameserver | olusturma | resimli | anlatim ]


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Godaddy nameserver oluşturmak resimli anlatım root 0 3,241 25-05-2015, Saat: 16:35
Son Yorum: root

Hızlı Menü: