Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Hukuk ve Arabuluculuk Bürosu
Konuyu Başlatan: nullsix, Görüntülenme: 14, Yanıtlar: 0

Konuyu Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
#1
Hukuk ve Arabuluculuk Bürosu

Herkese merhabalar. Bugünkü konumuz, arabuluculuk üzerine olacaktır. Konuyu açmamızın temel amacı, herkesi arabuluculuk ile ilgili bilinçlendirmektir. Ayrıca yazımız içerisinde, bu husus ile ilgili bazı internet adreslerinden söz edebiliriz.

Öncelikle arabuluculuk nedir, bunu açıklayalım. Bu konuyu, herkesin anlayabileceği bir dille izah etmek istiyorum. Arabuluculuk, anlaşmazlık yaşayan iki tarafı, bir araya getirmektir. Bu iki tarafı, bir çözüm yolu bulması adına bir araya getiren kişi, arabulucudur. Arabulucu olmak adına, Adalet Bakanlığı tarafınca gerçekleştirilen yazılı ve uygulamalı sınavlarda başarılı olmak şarttır.

Arabuluculuk ile ilgili daha detaylı bilgiler almak isterseniz, bu konuda Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. linkine tıklayabilirsiniz. Yildirimoglu.av.tr platformunda, sadece arabuluculuk değil, daha pek çok hukuki mesele üzerine kıymetli bilgiler bulunabilecektir.

Arabulucu olmak isteyenlerin hukuk fakültesi mezunu olması gerekir. Ayrıca meslekte en az beş yıllık bir kıdeme sahip olunması da şarttır. Türk vatandaşı olmak, kasten işlenmiş bir suçtan ötürü makhum olmamak, arabululuk eğitimlerini tamamlamak, gereken diğer zorunluluklardır.

Arabuluculuk dışında; aile hukuku, tüketici hukuku, fikri mülkiyet hukuku, şirketler hukuku, gayrimenkul hukuku ve ticaret hukuku ile ilgili özgün bilgiler almak için, yine yildirimoglu.av.tr adresine girmenizi önerebiliriz. Sitede Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. üzerine özgün paylaşımlar bulunabilecektir.

Hukuki bilgilerimizi arttırmak, çeşitli hukuki meseleler üzerine bilinçlenmek adına yildirimoglu.av.tr gibi avukatlık sitelerinden bilgi alınması önemlidir. Avukatlık ile ilgisi olmayan sitelerden, kaynağı belirli olmayan hukuki yazılar okumak, yanlış bilgiler almamıza sebep olabilir. Hukuki konular hakkında eksik ve yanlış bilgi edinmek, hiç bilmemekten bile tehlikelidir.
 
Alıntı
  
[ Etiketler: hukuk | arabuluculuk | | rosu ]


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Alanya Avukat Bürosu Tanitim 0 68 05-04-2019, Saat: 00:34
Son Yorum: Tanitim
  Alanya Avukat Bürosu Tanitim 0 75 05-04-2019, Saat: 00:19
Son Yorum: Tanitim
  Bursa’da Miras Avukatı Arayanlar için Faydalı Hukuk Makaleleri keremcemdurmaz 0 130 22-10-2018, Saat: 14:29
Son Yorum: keremcemdurmaz
  Hukuk Alanında Bilgilendirici Yazılar keremcemdurmaz 0 124 12-10-2018, Saat: 14:46
Son Yorum: keremcemdurmaz
  Hukuk Alanında Önemli Bilgiler Burada Bulunabilir keremcemdurmaz 0 122 03-10-2018, Saat: 12:41
Son Yorum: keremcemdurmaz

Hızlı Menü: