Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Hasta Karyolası Çeşitleri
Konuyu Başlatan: creeper, Görüntülenme: 58, Yanıtlar: 0

Konuyu Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
#1
Hasta karyolası, hasta insanların rahat bir şekilde yatmasını sağlayan yatak türüdür. Genellikle manuel olup ve elektrikli karyola şeklinde iki farklı tür bulunmaktadır. Manuel olan karyolalar bir ya da iki ayarlı olarak iki farklı türde bulunmaktadır. Elektrikli hasta karyolaları ise kumandayla yönetilen motorları olan özel bir karyoladır. Elektrikli karyolanın motor sayısı yükseldikçe karyolanın kalitesi ve fonksiyonları da yükselmektedir. Bunun yanı sıra elektrikli Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. tek, dual, iki motorlu, üç motorlu, dört motorlu ve kolon motorlu gibi motor çeşitleri olan altı farklı türlü karyola çeşitleri yer almaktadır.

Hasta Karyolası
Hasta karyolalarında ayrıca ek olarak lazımlık olanı ve olmayanı şeklinde iki farklı çeşitlerde de bulunmaktadır. Lazımlık olan ürünlerde karyolanın tam orta bölümünde bulunan boşlukta yer alır. Bu sayede kalkamayacak olan hastalar karyoladayken ihtiyaçlarını rahatça yapabilmektedirler.
Bunun yanı sıra hasta yatağının üretiminde kullanılan ürünlerin kalitesi de önemlidir. Kalın olarak yapılmış hasta yatakları daha sağlam ve dayanıklı olmaktadır. Bununla beraber kullanılan tekerleklerin kalitesi de taşıma gücü konusunda büyük önem taşımaktadır. Kullanılan boya kalitesi ve malzemelerin kalitesi iyi oldukça karyolalar daha uzun ömürlü olmaktadır.

Hasta karyolası bazıları sadece demirden üretilerek daha farklı ürünler kullanmaktadır. Bazı şirketler hasta karyolaları olarak anti-bakteriyel olan plastik ürünler ile kaplamalı karyolalar üretmektedir. Genel olarak hastalara değer veren bazı hastaneler en kaliteli hasta karyolalarıyla hastalara rahat ettirmektedir.
 
Alıntı
  
[ Etiketler: hasta | karyolasi | ç | esitleri ]


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  3d Yazıcı Çeşitleri creeper 0 16 23-06-2018, Saat: 19:08
Son Yorum: creeper
  Hasta Yatağı Kiralama creeper 0 34 09-05-2018, Saat: 14:36
Son Yorum: creeper
  Kiralık ve Satılık Hasta Yatakları creeper 0 32 09-05-2018, Saat: 14:30
Son Yorum: creeper
  Dalgıç Pompa Çeşitleri creeper 0 56 10-03-2018, Saat: 04:54
Son Yorum: creeper
  Amigurumi oyuncak çeşitleri creeper 0 82 05-12-2017, Saat: 17:42
Son Yorum: creeper

Hızlı Menü: