Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Blogspot Hit Yapmanın 9 Altın Kuralı
Konuyu Başlatan: root, Görüntülenme: 878, Yanıtlar: 0

Konuyu Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
#1
Merhaba arkadaşlar ; 


Bu makalemde blogspot camiasına değinmek istiyorum . son zamanlarda her yerde gözümüze takılan bi sistem blogspotlar . milllet iyi kazanç elde edince hemen çullandı tabiki üzerine . ben pek tavsiye etmem blogspot u ama yine de hit yapma yöntemlerini dilimin döndüğü kadarı ile sizlere anlatayım .. 

1-) Güzel bir blog ismi bulmak : blogunuzun içeriği ne hakkında olacaksa o isimde bir domain almak gerekir. Misalen ; Bir program sitesi açmayı düşünüyorsunuz . Bunun için en ideal domain ismi programindir.blogspot.com ya da program.blogspot.com , indir.blogspot.com olabilir. 

2-) İkinci madde olarak blogumuza iyi bir tema seçmeliyiz. bunu nerden yapacagız derseniz blogger yönetim panelinden yeni tema seç adlı butona tıkladıgınızda önümüze bloggerın bizlere sunmuş olduğu temalar gelir. Velevki bunlardan bir tanesini seçmek istemiyorum diyorsanız Google amcaya blogger templates yazdıgınızda bir sürü blogger teması bulabilir ve html düzenle kısmından sisteme entegre edebilirsiniz. 

3-) Temayı da yaptık... Gelelim Şimdi açtıgımız blogu Google amcaya indexletmeye ... Bunun için biraz sabırlı olmanız gerekiyor. Blogu actıktan sonra içerisine 5 adet konu ekleyin . 

4-) Konuları ekledikten sonra Google ' a toplist yazarak ilk 10 toplist e blogspot sitenizi ekleyin . 

5-) Bu işlemleri de yaptıktan sonra Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. adresine gidin ve gmail hesabınızla oturum açın . Sitenizi doğrulayın secenegine tıklayarak buradan Google un bize vemiş oldugu Meta tagı aynen kopyalayıp , Yönetim panelindeki HTML düzenle kısmının içindeki <head> </head> tagları arasına yapıştırıyoruz .sonra da google sitemap sayfasına geri dönüp doğrula diyoruz.

6-)Bu işlemi yaptıktan sonra Site haritası bölümüne geçiyoruz ve orada yeni bir site haritası ekle diye seçenek olması gerekiyor ona tıklıyoruz ve sitemizinadı/atom.xml olarak site haritası ekliyoruz . 

7-) Bu işlemleri yaptıktan sonra 30 dakika felan bekliyoruz .. Bir sakatlık olmazsa Google sitemizi indexliyor. Googleda sitemin indexlendiğini nasıl anlarım diyorsanız siteConfusediteadi.blogspot.com şeklinde bir sorgulama yaparsanız sitenizin kaç tane indexlenmiş sayfası var onlar çıkıverir google da s24.gif

8-) Tek bu işlemlerle bitmiyor tabiki s24.gif En önemli konulardan bir tanesine değinelim. Url deiştirme s24.gifÖncelikle blogspot a konu açarken Başlıkları TR oalrak açmayacağız . Misalen Konumuz ne olsun : "İş Bankası Ödemeleri" .. bu konuyu ilk Is Bankasi Odemeleri Şeklinde kayıt ediyoruz . Ve urle baktıgımızda site.blogspot.com/2008/02/is-bankasi-odemeleri.html şeklinde görüntülendiğini görürüz.buda Blogspot SEO alanında devrim niteliğinde bir özelliktir. 

9-) Bundan sonra yapacağınız blogunuzu güncel tutmak ve bol backlink almaktır. backlink alma yöntemleri Forumlarda yeterince mevcuttur. Yine de bir ikisini ben yazayım . Link değişimi , Youtube videoları,forumlarda post atmak,dizinlere eklemek , toplistlere eklemek,diğer bloglarda comment yapmak vs vs...

10-) Hepinize Bol şanslar . Makale Kaynak gösterilerek dağıtılabilir. Lakin yeni konular açmam için biraz rapuation puanına ihtiyacım olacaktır. 
 
Alıntı
  
[ Etiketler: blogspot | yapmanä | ± | altä | kuralä ]


Hızlı Menü: